Důležité informace o CHS Bigfoot

Jak už jste si v úvodu mohli přečít, má chovatelská stanice se zabývá chovem čistokrevných křečíků džungarských. V ČKK je CHS Bigfoot registrována velmi krátce. V nejbližší době by do chovatelské stanice měla přijít samička (zbarvení agouti pearl) a na začátku roku 2017 samička (zbarvení agouti merle). 

Od oficiálního vzniku CHS Bigfoot, již rozmnožujeme pouze čistokrevné křečíky džungarské!

Členem ČKK jsem se stala 14. 11. 2015, ale nějaká ta vize o chovatelské stanici se začala tvořit téměř před dvěma lety, kdy jsem se od křečků syrských dostala ke křečíkům džungarským. V té době jsem si byla stoprocentně jistá, že bych chtěla i dalším lidem poskytnout možnost mít doma tak dokonalé zvědavé a přátelské stvoření. První vrh (vrh A0) se narodil 16. 12. 2014 od páru ze zverimexu, takže mláďata nebyla čistokrevná. Čistokrevný křečík do CHS Bigfoot přišel až v únoru 2015 a to samička Mandarin's Fló. První čistokrevný vrh se narodil až v květnu 2016.

Proč zrovna Bigfoot?

Už jsem se setkala s dotazy, proč jsem si vybrala zrovna Bigfoot. Odpověď je naprosto jasná. Bigfoot je totiž naprosto dokonalý nápad. K názvu mě nejdříve přivedl můj druhý křečík džungarský. Když jsem si ho přinesla domů, prvních pár dní vůbec nevylezl z domečku. Pokud byl někdy za tu dobu vůbec spatřen, bylo to ohromné štěstí. Navíc měl v té době nadýchanou zimní srst. Jediné vhodné jméno pro křečíka byl tedy Yetti. Když jsem měla o rok a půl později pojmenovat chovateslkou stanici, bylo jasné, že ponese jméno po mém nejmilejším křečíkovi. Ale název Yetti se mi moc nezamlouval, navíc po křečících se jmenuje již hodně chovatelských stanic, a tak jsem šáhla po Bigfoot. S Yettim je to téměř synonimum a upřímně, řekněte jestli někdo jiný má ještě chovatelskou stanici tak malých křečíků s názvem pro gigantní tvory? :D