Chovaná zbarvení

U křečíků džungarských existují dvě barvy, agouti a sapphire, dvě kresby srsti, pearl a merle, a dva faktory, umbrous a imperial. Infromace o jednotlivých barvách, kresbách i faktorech naleznete v dalších záložkách.

Pojmem barva označujeme základní barvu křečíka džungarského (agouti nebo sappphire), pojmem kresba nebo vzor označujeme pozorovatelnou kresbu na srsti jedince (křečík může mít pouze pearl nebo merle vzor, kříženci těchto dvou kreseb jsou velmi nežádoucí a nejsou vhodní do chovu), která se vždy kombinuje s některou z barev. Pod pojmem faktor označujeme nadstandardní projev u některé z barev, faktory se váží pouze na barvu nikoliv na kresbu. Každý křečík musí mít nějakou barvu (může mít pouze jednu z dvou možných barev), ale nemusí mít žádný vzor ani faktor. Každý křečík může mít pouze jednu barvu, jednu kresbu a jeden faktor. Celkový vzhled křečíka označujeme termínem zbarvení

Například křečík může být barvy agouti a má kresbu pearl, jeho celkové zbarvení je tedy agouti pearl. Nebo může být křečík barvy sapphire a faktoru umbrous, jeho celkové zbarvení je sapphire umbrous atd.