Důležité informace o CHS Bigfoot

Jak už jste si v úvodu mohli přečít, má chovatelská stanice se zabývá chovem čistokrevných křečíků džungarských. V ČKK je CHS Bigfoot registrována od roku 2015.

Od oficiálního vzniku CHS Bigfoot, již rozmnožujeme pouze čistokrevné křečíky džungarské!

Členem ČKK jsem se stala 14. 11. 2015, ale nějaká ta vize o chovatelské stanici se začala tvořit téměř před dvěma lety, kdy jsem se od křečků syrských dostala ke křečíkům džungarským. V té době jsem si byla stoprocentně jistá, že bych chtěla i dalším lidem poskytnout možnost mít doma tak dokonalé zvědavé a přátelské stvoření. První vrh (vrh A0) se narodil 16. 12. 2014 od páru ze zverimexu, takže mláďata nebyla čistokrevná. Čistokrevný křečík do CHS Bigfoot přišel v únoru 2015 a to samička Mandarin's Fló. První čistokrevný vrh (vrh A) se narodil až v květnu 2016.

Proč zrovna Bigfoot?

Už jsem se setkala s dotazy, proč jsem si vybrala zrovna Bigfoot. Odpověď je naprosto jasná. Bigfoot je totiž naprosto dokonalý nápad. K názvu mě nejdříve přivedl můj druhý křečík džungarský. Když jsem si ho přinesla domů, prvních pár dní vůbec nevylezl z domečku. Pokud byl někdy za tu dobu vůbec spatřen, bylo to ohromné štěstí. Navíc měl v té době nadýchanou zimní srst. Jediné vhodné jméno pro křečíka byl tedy Yetti. Když jsem měla o rok a půl později pojmenovat chovateslkou stanici, bylo jasné, že ponese jméno po mém nejmilejším křečíkovi. Ale název Yetti se mi moc nezamlouval, navíc po křečících se jmenuje již hodně chovatelských stanic, a tak jsem šáhla po Bigfoot. S Yettim je to téměř synonimum a upřímně, řekněte, jestli někdo jiný má ještě chovatelskou stanici tak malých křečíků s názvem pro gigantní tvory? :D